Virtuální adopce

Vojtíšek

U Vojtíška se objevil velký problém s čůráním. Musí být 2x denně manuálně vyčůrán, protože jeho močový měchýř nespolupracuje a nepracuje. Doufáme, že se léčbou Vojtíšek uzdraví. Prozatím je ve virtuální adopci.

Gábinka

Kvůli závažné srdeční vadě zůstává Gábinka pod naším stálým dohledem a pod odborným dohledem paní veterinářky.

Dáša

Polodivoká kočička, která si na nás pomalu zvyká, ale dělá veliké pokroky.

Habaněro

Kvůli problému s váhou zatím zůstává u nás. Snažíme se, aby vhodně a bezpečně zhubla a zkvalitnil se tak její kočičí život.

Armando

Pro svou plachost zatím ve virtuální adopci - pokud by mu někdo chtěl nabídnout klidný a trpělivý domov, je možné se domluvit.

Co je virtuální adopce

Co je virtuální adopce a k čemu slouží? Některé kočičky je bohužel velmi složité nebo nemožné umístit do nových domovů. Většinou je to z toho důvodu, že jejich zdraví je trvale poškozeno, jako je tomu například u Tedýska.

Tedýsek má velmi nemocné plíce a je potřeba odborného dohledu a podávání léků. Měl těžkou calicivirozu a dodnes trpí průjmy. Je potřeba mu proto dávat odpovídající stravu a také léky. Takové kočičky si bohužel většina lidí domů ani adoptovat nemůže, proto přicházíme s možností virtuální adopce, kde svému svěřenci můžete poslat libovolný obnos, hračku, pelíšek nebo cokoli, co uznáte za vhodné :)

Co je k adopci nutné?

U každé kočičky máme v popisku alba napsáno, zda hledá domov, je rezervovaná nebo domov už našla - novou kategorií teď bude i virtuální adopce. K těmto kočičkám nám můžete odeslat libovolnou částku na číslo účtu 2000996708/2010 nebo na sbírkový transparentní účet 2500996720/2010 a do poznámky připsat, že se jedná o virtuální adopci a které kočičce je částka určena. Obratem Vám napíšeme, že nám penízky dorazily a pokud si to budete přát, zveřejníme Vás k Facebookovému albu jako adoptujícího.

Má-li právnická osoba v úmyslu za účelem splnění povinnosti podle § 23 odst. 1 ZVS zřídit pro konání sbírky tzv. transparentní bankovní účet, musí přitom zohlednit, že při převodu finanční částky z účtu na účet banky běžně automaticky uvádějí jméno majitele účtu i číslo jeho účtu. Tyto osobní údaje jsou následně viditelné v rámci přehledu transparentního účtu, čímž by došlo k porušení výše uvedené povinnosti. Dle stanoviska Úřadu pro ochranu osobních údajů č. 4/2014 ze dne 11. 9. 2014 v obecné rovině platí, že pokud bude fyzická osoba provádět platbu na transparentní účet, a bude o povaze tohoto účtu předem a prokazatelně informována, lze provedení platby považovat za souhlas se zpracováním, a tedy i zveřejněním osobních údajů.
Použití transparentního účtu tak není vyloučeno, za předpokladu, že právnická osoba předem informuje přispěvatele (např. pomocí webových stránek) o tom, že účet, na který budou přispívat, je transparentní a příspěvkem na tento účet souhlasí se zveřejněním údajů.

V případě, že jim budete chtít zaslat cokoli jiného, pošlete to na adresu: Jaroslava Šprengrová, Horní 508, 51244 Rokytnice nad Jizerou a my jim věcičky předáme.

Děkujeme, že pomáháte i kočičkám, které nemají to štěstí a nemohou být umístěny do rodin.

Kontaktujte nás